Foreldreaksjonen: La lærerne være lærere!
Kontakt personen bak underskriftskampanjen
KS skjønner virkelig ikke hva det innebærer å være lærer.
Tøv
Tøv! lekser og prøver blir rettet på skolen av lærerne når elevene "undervises" (blir bedt om å lese et kapittel av en bok, løse et sett med oppgaver etc.)
Hadde lærerne (og deres organisasjoner) vært villige til å bøye seg litt mer på sin (såkalte) fleksible arbeidstid hadde ikke dette vært et tema.
Det er ihvertfall ikke fleksibelt for foreldre. Vi skal ta oss fri fra jobb fordi lærere trenger en dag for å planlegge? Og disse dagene trenger dere faktisk annenhver måned? Hva med å bruke kontortiden på det? Tenk hvor mye penger det er snakk om for hele Norge med planleggingsdager.
Og noen planleggingsdager (på enkelte skoler) er jo bare en fridag hvor lærerne drikker litt kaffe og klokker ut kl. 10.
Enkelte skoler opererer med foreldremøter i arbeidstiden også, så den fleksibiliteten dere skryter av har vært enveis kjøring de siste 10 år.
This comment has been removed by the person who wrote it.
Re: Tøv
Jeg kan ikke gå god for kvaliteten i rettinga om jeg hadde måttet rettet mens elevene jobbet. Stadige avbrytelser gjør at men ikke får fordypet seg i stiltone, argumentasjonsrekker, logikk etc. En umulig oppgave! Bruker 25-30 min pr. stil i stillerom.
Re: Tøv
Hei. Jeg regner med at du skriver dette i et dustete forsøk på å provosere. Lærere har gitt mer enn noen annen yrkesgruppe. De har f. eks. en uke mindre ferie enn andre yrkesgrupper. Tror du at du må ta mindre fri fra jobb med det nye forslaget fra KS? Da må du komme på foreldremøter og utviklingssamtaler før klokken 16.00. Ha ha...tipper du hadde tilta! Jeg har jobbet som lærer tidligere og jobber nå i det private. Skriver timer og avspaserer. Jeg har større frihet og mer fri enn noen gang.
Re: Re: Tøv
For det første skrev jeg ingenting om at jeg mener noe som helst blir bedre av det nye forslaget, jeg mener bare at det blir for dumt å si at lærerne har en fleksibel løsning som fungerer for alle.
For det andre kan det jo hende at ved å gå over til kontortid ville de måttet avspassere timene etter at elevene har forlatt skolen for å tatt foreldremøter på kveldstid, altså gjort rede for tiden de bruker hjemme.
http://www.nrk.no/norge/pisa-2013_-darligere-i-realfag-1.11393522
Takk!
Tusen takk for at dere støtter oss i dette! Det er utrolig godt å bli "sett", både for voksne og barn. Jeg vil gjerne være lærer i verdens beste skole - det kan jeg bare bli om vi spiller på lag med dere foreldre. Jeg blir så stolt og rørt når jeg ser at så mange av dere fantastiske foreldre der ute har ryggen min på denne måten! Takk! Sammen skal vi lage verdens beste skole - ikke i tall, men i handling!
Til tøv nr 11
| This discussion has been closed. |