Fullfør utvidelsen av Finstad skole – for barnas fremtid!
Finstad barneskole i Ski er i dag en 3-parallell skole med brakker, i et område som har blitt kraftig bygget ut de siste 15 årene. Skolen var for liten allerede da den ble ferdig renovert i 2010, og utvidelsen har vært vedtatt siden 2015. Skolens elever og innbyggerne i området venter fortsatt på utvidelsen, og det er planlagt opp mot 500 nye boliger i området.
Nå foreslår kommunedirektøren å utsette utvidelsen nok en gang. Vi forstår at kommunens budsjetter er trange, men å kutte utvidelsen i et område som skal få enda flere innbyggere er ikke riktig beslutning.
Vi som foreldre og innbyggere i Nordre Follo kommune mener at barnas læringsmiljø og trivsel må prioriteres. Utvidelsen av Finstad skole er nødvendig for å sikre tilstrekkelig kapasitet og gode fasiliteter for nåværende og fremtidige elever.
Vi oppfordrer kommunen til å:
- Opprettholde planen om å utvide Finstad skole til en 4-parallell skole uten flere utsettelser
- Sikre at uteområdene blir tilstrekkelige og trygge for elevene.
- Prioritere barnas behov
Signer denne kampanjen for å vise din støtte til utvidelsen av Finstad skole!
Bildet er fra ØB i forbindelse med en annen presesak for Finstad Skole.
Karin Winnem, Fau-Leder Finstad Skole Kontakt personen bak underskriftskampanjen