Bevar og styrk Sørumsand legevakt!

Kommentarer

#616

Etter endelig å ha fått på plass legevakta for kort tid siden etter mange års kamp er dette helt feil tiltak for å spare litt penger på bekostning av et tettsted i vekst med stort omland som Sørumsand.

Kristian Wølner (Sørum, 2025-10-08)

#617

Jeg signerer fordi jeg har selv erfart, med 2 av 3 barn, hvor betydningsfullt det er at legevakta er såpass nærme, spesielt i tilfeller jeg ikke har hatt tilgang på bil.

Norunn Øien Hølmo (Sørumsand, 2025-10-08)

#618

Legevakta må bestå og benyttes mer aktivt av kommunen selv ved å fordele pasienter mellom denne og den i Lillestrøm for å avlaste.

Monica Fyen (Sørumsand, 2025-10-08)

#624

Viktig å ha legevakt på Sørumsand så ikke alle må til Lillestrøm

Tommy Heggero-Sanner (Sørumsand, 2025-10-11)

#632

Det er kjempeviktig å ha legevakt på Sørumsand.
Legevakten i Lillestrøm har allerede sprengt kapasitet, med 3-4 timer ventetid for barn med skader og store smerter!!

Amund Eikrem (Sørumsand, 2025-10-13)

#638

Jeg signerer fordi det er viktig å ha en legevakt på Sørumsand.

Karine Løvstad (Sørumsand, 2025-10-13)

#647

Jeg er fra sørum og vokst opp på Sørumsand og tenker å flytte tilbake.jeg vet hvor viktig det er for å beholde legevakten da jeg har hatt foreldre som har trengt det og har fortsatt søsken der.

Ingvild Larsen (Oslo, 2025-10-15)

#652

Jeg vet hvor tungvint det er å måtte reise til Lillestrøm legevakt når man er litt mer enn forkjølet.
Har erfart dette via varig syke venner( og fulgt dem): og egne barn - og meg selv da vi bodde i Sørum kommune.

Ida Stene (Drammen, 2025-10-15)

#655

Kommunen er stor og det er ikke alle som har bil for å kjøre til Lillestrøm. Har vært der en gang og da var ventetiden over 6 timer.

Ingrid Marie Meyer (Sørumsand, 2025-10-15)

#659

Fordi det er riktig

Emil Moe (Sørumsand, 2025-10-15)

#660

Helse er det viktigste vi har, og man bør ikke spare eller effektivisere på helsetjenester på samme måte som på økonomiske prosjekter. Helse må alltid prioriteres høyere enn kortsiktige kostnadsbesparelser.

Dorota Gluch (Sørumsand, 2025-10-15)

#663

Legevakten på Sørumsand må beholdes av hensyn til pasienttryggheten og tilgang i en stor kommune. Vi kan ikke ha tilstander der dårlige pasienter må ha holde ut lang reisevei og uforholdsmessig lang ventetid. Å legge ned Sørumsand legevakt oppleves som løftebrudd, «skalting og valting».

Jorunn Kanestrøm (Sørumsand, 2025-10-15)

#666

Vi trenger en forbedring av helsetjenester, og ikke en forverring. I stedet for å stenge Sørumsand legevakt, så bør den bestå, samtidig som kapasiteten på Lillestrøm legevakt forbedres.

Ole-Johan Jensen (Sørum, 2025-10-15)

#676

Ludmila Bondarenko

Ludmila Bondarenko (Sørumsand, 2025-10-15)

#683

Vi trenger legevakten på Sørumsand. Sørum kommune hadde en velfungerende legevakt før vi ble til Lillestrøm. Det er en trygghet for alle i bygda. Som sykepleier i hjemmetjenesten Sørumsand/Blaker/Lørenfallet har jeg blitt fortalt uendelige historier fra brukere og pårørende hvor våre sårbare eldre sitter hele natten på Lillestrøm legevakt eller venter i timesvis på legevaktbil fordi de er vurdert til ikke å behøve 113 og legevakten på Sørumsand er stengt. Brukere som absolutt trenger legetilsyn blir heller hjemme enn å dra til Lillestrøm legevakt da de har hatt flere dårlige erfaringer der og rett og slett ikke orker alt styret med lang reisevei og mye venting. Som mor har jeg på Sørumsand legevakt fått lappet sammen barn som har skadet seg og fått rask hjelp og henvisning til ortopedisk Ahus ved brudd. De gangene har jeg vært sjeleglad for at hjelpen ikke var langt unna. Har heldigvis sluppet belastningen med å dra barna inn til Lillestrøm.
Nå må Lillestrøm kommune vise at det ikke bare er beboere i gamle Skedsmo som betyr noe. Alt er sentralisert og veldig mye er blitt til det verre for oss som bor i utkanten av Lillestrøm by.

Hanne Brænden (Sørumsand, 2025-10-15)

#689

Lillestrøm legevakt er for liten. Vi må ha 2 i en så stor kommune..

veronika andersen (Frogner, 2025-10-15)

#691

Det er viktig for befolkningen i Sørum at legevakten beholdes.

Norrøne Norrøne (Kløfta, 2025-10-15)

#692

Legevakten på Sørumsand er mye viktig for oss da det er alltid lange køer på Lillestrøm. Isteden for å sende miljader for krig , bevar legevakten !!!

Farzane Mahjoubipour (Frogner, 2025-10-15)

#697

Vi har syke og omsorg boliger som er avhengig

Saloumeh Mohammadi (Sørumsand, 2025-10-15)

#709

Selvfølgelig må være

Morten Thams Nicolaysen (Sørumsand, 2025-10-15)

#713

Jeg signerer fordi jeg bor i Frogner mellom Sørumsand og Lillestrøm. Hvis vi trenger legevakt , velger vi Sørumsand.

Mira Gal (Frogner, 2025-10-15)

#718

Jeg ønsker sterkt at LEGEVAKTA BESTÅR PÅ SØRUMSAND

Lisbeth Jacobsen Østli (Sørumsand, 2025-10-15)

#721

Vi trenger ei legevakt som er lett å rekke frem til for alle når vi trenger den.

Petter Haug (Sørumsand, 2025-10-15)

#730

Viktig for beboerne i Sørumsand og omegn.

Ann Inger Damstuen (Sørumsand, 2025-10-15)

#735

Vi trenger legevakten

Thea Solheim (Gan, 2025-10-15)

#740

Mammaen min bor på Sørumsand og jeg er vokst opp der. Legevakten er viktig for nærmiljøet. Og skulle min mor bli syk på kveldstid kommer hun seg ikke til Lillestrøm. Det er viktig at hjelpen er der befolkningen er

Charlotte Hansen (Eidsvoll, 2025-10-15)

#742

Jeg har ikke bil og det er mye kortere for meg å komme til Sørumsands legevakt.

Jakub Muzaev (Sørumsand, 2025-10-15)

#743

Vi trenger lokal legevakt for befolkningens opplevelse av medisinsk trygghet i nærområdet.

Ann Iren Sørum Karlsen (Blaker, 2025-10-15)

#747

Jeg lever ett liv med sykdom og vil å mine nærmeste her skal være trygge og få hjelp. For vet godt hvor mye rett hjelp til rask tid betyr.

Mai Rita Tønnesen (lykkeliten82@hotmail.com, 2025-10-15)

#749

Behold Sørumsand legevakt 💪

Bente Ødegaard Fjeld (Løken, 2025-10-15)

#752

Jeg har kjøpt meg hos i Heimlyveien nå nylig og har barn på og halvt år så å ikke ha legevakten i nærheten er jo krysse kontra så stor og unødvendig brannstasjon her.

Khawar Khan (Sørumsand, 2025-10-15)

#758

La legevakten leve.

Geir Karlsson (Frogner, 2025-10-15)

#762

Jeg ønsker å bevare og styrke Sørumsand legevakt.

Paul Barasa M. (Sørumsand, 2025-10-15)

#765

Jeg bor i Sørumsand og jeg har 2 barn.

Luca Onnis (Sørumsand, 2025-10-15)

#766

Local health services is very important in a community where there are many aged persons, and those with limited financial means who are actually the most vulnerable group of people.

Wen Xin Ang (Sørumsand, 2025-10-15)

#768

Fordi jeg at legevakten på Sørumsand skal bestå

Henrik Heide-Adolfsen (Frogner, 2025-10-15)

#771

Jeg vil ha en legevakt utenfor Lillestrøm sentrum. Altfor mye er i Lillestrøm sentrum. Vi trenger flere legevakter.

Eva Aasgaard (Sørum, 2025-10-15)

#779

Det er helt på trynet å legge ned legevakta på Sørumsand. Veldig mange bor slik til at det er en stor ulempe å reise til Lillestrøm by når man bor et helt annet sted i kommunen. Her jeg bor er det nærmere til legevakta i andre nabokommunene enn til der den i Lillestrøm by er. Selv om kommunen har trang økonomi må man sette folk først.

Bjørg Wølneberg (Blaker, 2025-10-15)

#781

Det er viktig med en legevakt i sørum. Den kan også oppgraderes.

Arne alm Hansen (Sørum, 2025-10-15)

#789

Vi trenger legesenteret på Sørumsand, dels fordi at Lillestrøm klarer ikke pågangen av pasienter. Det bygges mye i Løkenåsen og rundt omkring ellers. Sørumsand Legesenter må få eget sentralbord så fordelingen blir bedre av pasienter.

Arild Olafsen (Sørumsand, 2025-10-15)

#795

I am pregnant now and due in February I also have 2 year old daughter and we always used Sørumsand helsestasjon when she was sick. With my new born baby it will be very comfortable for me to use Sørumsand and not driving to Lillestrøm

Li a Tkaciova (Lørenfallet, 2025-10-16)