Nei til Helsehus ved Nordre Berg (Solsiden)
Administrajsonen i Holmestrand kommune innstiller på bygging av nytt Helsehus for hele kommunen på Nordre Berg. Det skal endelig avgjøres i kommunestyret 6. mai.
Vi som bor på Solsiden vil bli direkte berørt av dette, bl annet ved betydelig økning av trafikk og ødeleggelse av lekeområde samt sti/skolevei for barn og unge.
Oppfordrer alle som er imot planene om Helsehus på Solsiden om å signere underskriftskampanjen som vi vil levere til kommuneadministrasjonen før endelig vedtak fattes 6. mai.Hovedpunkter:-Det planlegges 80 korttidsplasser + mulighet for utvidelse av 30 plasser-I kommunens "Helhetlig plan for helse, omsorg og mestring 2024 -2034"så estimerer kommunen at helsehuset må minimum må være på 8000 kvm for å dekke behovet.vedtatt-helhetlig-plan-helse-omsorg-og-mestring-2024-2034.pdf
Helsehuset skal i tilligg til de 80+30 korttidsplassene utredes om bla. kan inneholde mulig kjøkkenproduksjon, felles vaskeri, hjelpemiddellager. Kvartal lekeplassen som det er avsatt på i toppen av området nevnes det at er aktuelt å fjerne ved bygging av helsehus. Vei kapasitet og utforminger må vurderes ombygget ifm. etablering av helsehus. Ved etablering av helsehus med korttidsplasser må man måtte påregne syke/ambulansetransport hele døgnet. Dette kan påvirke det etablerte boligområde negativt ifm. støy på nattestid osv.
Tone Bastholm Kontakt personen bak underskriftskampanjen

