Vi krever statsminister Erna Solbergs beklagelse overfor «Ways of seeing»
Dommen mot Laila Bertheussen har falt. Statsminister Erna Solberg anklaget tidligere teaterfolkene bak stykket "Ways of seeing" for samme sak. Flere av dem er utsatt for voldstrusler etter dette.
Vi innenfor kulturfeltet opplever det veldig skremmende at kunstuttrykk mottar represalier fra høyeste hold. Kunsten må være fri.
Vi mener det er på sin plass at statsministeren beklager!
Azra Halilovic, scenekunstner
Kari Kristensen, kulturjournalist
Kunngjøring fra administratoren av dette nettstedetVi har avsluttet denne underskriftskampanjen og har fjernet underskrivernes personlige opplysninger.EUs personvernforordning (GDPR) krever en legitim grunn for lagring av personlig informasjon, og at denne informasjonen lagres kortest mulig. 143 |
| Logg på for å administrere underskriftskampanjen din. |
Endringer skjer ikke ved å være stille.
Forfatteren bak dette oppropet reiste seg og gjorde noe. Vil du gjøre det samme?
Andre underskriftkampanjer du kan ha interesse av
Vi tilbyr gratis hosting av nett-opprop. Lag et profesjonelt opprop ved å benytte vår kraftige løsning. Våre opprop nevnes i media hver dag, så å lage et opprop er en bra måte å få oppmerksomhet i offentligheten og hos beslutningstakere.