Trafikktrygging i "Vito-krysset" Støylesvingen/Hovsetråsa
Hei.
Etter diskusjon med Joakim Endresen (Hovsetråsa 2) tenker vi å sende inn forslag til Ulstein kommune om å få til hastighetsregulerende tiltak, som til dømes fartshump, i krysset opp mot byggefeltet ved spar.
Vi har over lenger tid lagt merke til at bilister ignorerer fartsgrensa i «vito bakken» (Støylesvingen) og passerer «vito-krysset» (til Hovsetråsa) og overgangsfeltet i høg hastigheit gjerne 60-70kmt, vi har vore vitne til fleire nestenulykker der det har vore brudd på vikeplikt og biler som har rast forbi gående over overgangsfeltet.
Overgangsfeltet her har svært høg trafikk av gåande og syklande av folk i alle aldrar, det er barne/ungdomskule elevar, vidaregåande elevar, ungar og ungdom som skal til og frå trening på Hødd, turgåarar, og folk som skal på Vito osv. En svært stor del av de som ferdes her er barn og unge som kansje ikkje forstår faren og har med seg fokuset i dette krysset. Vi fryktar at det berre er et spørsmål om tid før der skjer ei ulykke. Joakim har allerede vore i kontakt med kommuna angående dette og fått som svar at det ikkje er nok med ei enkelt underskrift på et slik forslag, så derfor treng vi fleire med på laget.
Vi har kontakt med ledar i foreldreutvalget på barneskulen. Dei skal i møte med kommuna om planar for trygg skuleveg 7. januar der kjem dette forslaget til å bli tatt opp. Det er frist for innvendingar til kommunas handligsplan for trygg skuleveg 20.januar, så planen er å få sende inn forslag til kommuna før det.
Dersom du er enig i at det bør gjerast fartsregulerande tiltak for å gjere det tryggare for gåande, så er det fint om du vil signere på forslaget. Des fleire vi er, des større sannsynlighet er det for at ting skjer!
Vennleg helsing
Stian Vågeskar, Hovsetlia 12
Stian Vågeskar Kontakt personen bak underskriftskampanjen