STØTT GJENOPPRETTELSE AV Kunst, Design og Arkitektur ved Polarsirkelen vgs
Gjennopprett KDA ved Polarsirkelen vgs.
KDA faget ble vedtatt nedlagt i desember 2019 av Nordland Fylkesting. Tross i mange fine ord i strategiplaner, perspektivmeldinger og støtte fra næringslivet så ble vedtaket gjort. I samtale med politikerene virket det som de ikke vet at KDA er for det første en studieforberedende linje ( I "Det Studieforberedte Nordland" uttrykkes behov for å øke andelen studiekompetente ungdom)) og et utdanningsprogram som jobber med kompetansene slik det uttrykkes i dokumentet Politisk plattform: "Det er kunnskap, kreativitet og skapertrang som gjør oss i stand til å løse morgendagens oppgaver. Nordland nærings- og arbeidsliv trenger kompetent arbeidskraft»
KDA finnes nå bare på EN SKOLE i hele det langstrakte Nordland i Bodø. Kan fylkeskommunen være bekjent av dette når det bevilges millioner til Bodø som Europeisk Kulturhovedstad i 2024.
BRANSJEGRUPPEN FOR MARKEDSFØRING OG KOMMUNIKASJON RANAREGIONEN NÆRINGSFORENING har skrevet: " Vi kan ikke eksportere de kreative ungdommene våre ut av vår egen region"
Seinest nå foreslåes også Media og kommunikasjon på Polarsirkelen nedlagt.
Bente Høyen , KDA ved Polarsirkelen vgs. Mo i Rana Kontakt personen bak underskriftskampanjen
Kunngjøring fra administratoren av dette nettstedetVi har avsluttet denne underskriftskampanjen og har fjernet underskrivernes personlige opplysninger.EUs personvernforordning (GDPR) krever en legitim grunn for lagring av personlig informasjon, og at denne informasjonen lagres kortest mulig. |