Hjelp Vesam Heydari til trygghet i Norge etter 17 år i landet på 13 (!) ulike mottak

Vesam Heydari fra Iran har vært asylsøker i Norge i 17 år, hvor han i løpet av denne tiden har bodd på 13 (!) ulike mottak. Tirsdag denne uken ble han plutselig hentet av politiet, og SITTER NÅ PÅ TRANDUM. HAN ER REDD OG VET IKKE HVA SOM SKJER. Dersom Vesam sendes tilbake til Iran står han i umiddelbar fare forå bli sterkt forfulgt, og vi kan anta at faren for å bli drept er svært høy. Faren for å bli fengslet er enda høyere, med de forferdelige forhold som er i iranske fengsel.
Vesam har gjennom disse 17 årene søkt vern her i Norge og prøvd å få opphold. 17 år uten å bli trodd. Han har levd i konstant frykt og usikkerhet, og alltid med låst dør.
Vi mener at det Vesam har opplevd her i Norge er både umenneskelig, dypt urettferdig og helt uakseptabelt. Vi krever at norske myndigheter gir Vesam den rettferdige behandlingen han faktisk fortjener, og at Vesam innvilges permanent oppholdstillatelse, slik at han omsider kan få et VERDIG LIV, hvor han få LEVE I TRYGGHET.

Thea Strand Kontakt personen bak underskriftskampanjen